Pro svou uměleckou všestrannost je MARKÉTA JANOUŠKOVÁ vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou. Odbornou kritikou je oceňovaná nejen pro živočišnou interpretaci, sametový tón a technickou virtuozitu, ale i pro inteligentní dramaturgie s přesahem. Díky rodinným kořenům se Markéta hojně inspiruje i v lidové hudbě.

Markéta je členkou Mirage Quartett Berlin, Trio Crogiolo a uměleckou vedoucí projektu FolkloreClassic. 

Na kontě má několik CD nosičů. Z poslední doby především kladně hodnocené nahrávky pod záštitou Maltské Filharmonie či CD komorních děl pro Genuin Classics. Pravidelně natáčí pro Českou televizi a Český Rozhlas.

Často působí jako hostující pedagog na mistrovských kurzech. Markéta je absolventkou prestižní Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně, kde v současné době žije.

 

Pandemické období Markétě přineslo překvapivé množství prestižních závazků a aktivit v podobě online koncertů, natáčení či editování notového materiálu. V této sezóně tak mimo jiné Markéta nahrála CD komorních děl L. von Knorra pro německou nahrávací společnost Genuin Classics, spolupracovala na nahrávkách děl S. Bodorové pro Český Rozhlas, společně s Mirage Quartett Berlin nahrála koncert s díly V. Dinescu pro Frankfurter Burgerstiftung, spolupracovala na vydání CD minimalistického skladatele L. Altgenuga, editovala jí věnovanou Sonátu l´Astra Bleau od J. A. de Zeeganta. V současné chvíli se připravuje na nahrávání komorních děl M. Kabeláče pro německý rozhlas.

Mezi koncertní úspěchy poslední doby se řadí sólová a komorní vystoupení na Haydnově Festivalu, na Beethovenově Festivalu, koncert na festivalu Art Piano Festival, recitál v rámci Tallin Winter Festival,  koncert pro Frankfurter Burgerstiftung, recitál v rámci Jour de Fix v Berlíně, opakovaná koncertní pozvání na festival Hulacourt Art, jež se koná pod záštitou Marthy Argerich či koncerty v rámci českých a zahraničních koncertních spolků.

Za dosavadní působení má za sebou Markéta množství koncertů a recitálů v České republice, ale i po zemích Evropy či v Rusku, Ekvádoru a USA. Vystoupila v předních koncertních sálech, jako například v komorních sálech Berlínské Filharmonie a Elbphilharmonie v Hamburgu, v pražském Rudolfinu a Smetanově síni, koncertním sále Bozar a koncertním sále Flagey v Bruselu, komorním sále Konserhuset ve Stockholmu či Stephaniesaal v Grazu. Na koncertech spolupracovala s významnými umělci, jako jsou Josef Suk, Václav Hudeček, Charles Olivieri-Munroe, Jiří Bělohlávek, Anton Zapf, Boris Andrianov, Friedemann Riehle či Shlomo Mintz, pod jehož taktovkou provedla Beethovenovu Romanci F dur se Severočeskou filharmonií Teplice.

 
Markéta aktivně spolupracuje také jako sólistka/primáška Cimbálové Muziky Jiřího Janouška. Společný koncertní projekt FolkloreClassic na pomezí klasické a lidové hudby zrcadlí mistrovství obou žánrů a jeho provedení na festivalových pódiích zaznamenává mimořádný ohlas.

Markéta hraje na housle H. Lockey Hill a smyčec Dirk Löscher laskavě zapůjčené ze soukromé sbírky.